Pod šolskimi koši 2007

V soboto, 17. novembra, je v šolski telovadnici v Šmartnem ob Paki potekal že 3. košarkarski turnir Pod šolskimi koši. Tokratnega turnirja, ki sta ga v sklopu praznovanj občinskega praznika pripravili Osnovna šola bratov Letonja in Občina Šmartno ob Paki, se je udeležilo kar 12 ekip, kar je najštevilčnejša udeležba in je za organizacijo tekmovanja zahtevala toliko večjo odgovornost, je po turnirju povedal ravnatelj osnovne šole Bojan Juras. Turnir je potekal vse popoldne, ko se je na šolskem parketu zvrstilo vseh 12 ekip, ki so pokazale, da se tudi v nogometnem kraju, kot Šmartno nedvomno je, zna igrati tudi košarka, kar je ob zaključku potrdil  tudi sodnik turnirja Duško Supić iz KK Elektra. Pod šolskimi koši so se tako pomerile ekipe kar 9 vaških skupnosti, in sicer Skorno, Gorenje, Gavce, Paška vas, Slatina, Šmartno ob  Paki, Mali Vrh, Veliki Vrh ter Rečica ob Paki, poleg tega pa so sodelovale še ekipa študentov KŠŠF in ekipi organizatorjev – občine in šmarške šole.  Slednja se je na turnir še posebej pripravila, saj so vanjo vključili tako učence, ki so se pomerili na izbirni tekmi med osmošolci in devetošolci, učitelje, ravnatelja, predstavnike sveta staršev in sveta zavoda.  Priprave pa so se šolski ekipi obrestovale, saj so na koncu po razburljivem finalnem obračunu iz rok župana Alojza Podgorška prejeli največji pokal kot spominsko obeležje na prijetno druženje pod šolskimi koši. Drugo mesto je osvojila ekipa Gavc, tretje pa ekipa Paške vasi, ki je v tekmi za 3. mesto premagala ekipo Gorenja. Tako je sobotno popoldne v šmarški telovadnici  minilo v znamenju košarke, prijetnega druženja, tekmovalnega duha,  prijateljskega kramljanja, golaža v šolski kuhinji in obljube, da se vsi  pod šolskimi koši srečajo tudi naslednje leto.

M.  A. J.

Končni vrstni red: