POD ŠOLSKIMI KOŠI 2010

Tradicionalni košarkarski turnir – že šestič

Tudi letos se je v Šmartnem ob Paki odvijal tradicionalni košarkarski turnir Pod šolskimi koši, ki že šesto leto zapored  poteka v sklopu praznovanj ob občinskem prazniku. Tako so se tudi tokrat v šolski telovadnici v soboto, 20. novembra, zbrali vsi, ki so želeli dan preživeti v prijetnem športnem duhu pod košarkarskimi obroči. Ravnatelj tamkajšnje osnovne šole Bojan Juras, pobudnik in organizator turnirja Pod šolskimi koši, je povedal, da  v sicer tradicionalno nogometnem okolju ni težko najti košarkarskih navdušencev – vsako leto je namreč več zanimanja za košarko, kar se kaže tudi v uspešni zimski košarkarski ligi, ki bo ob sredah zvečer potekala tudi letos.

Sobotnega turnirja, že 6. po vrsti, se je udeležilo  ekip; lani je na turnirju sodelovalo 7, predlani 9, še leto prej pa kar 12 moštev. Pod šolskimi koši so se tako pomerile naslednje ekipe: Mali Vrh, Slatina, Podgora, Gavce, Paška vas, Skorno, lanskoletni zmagovalci ekipa Šmartnega ob Paki ter gostitelji oz. šolska ekipa. Največ košarkarskega znanja ter vztrajnosti so pokazali člani ekipe Mali Vrh in na koncu v zrak vzdignili največji pokal. Drugo mesto pa so zasedli košarkarji šolske ekipe.

Vsi udeleženci turnirja so prejeli spominske plakete, dan pa se je v prijetnem vzdušju zaključil v šolski kuhinji, kjer je vse sodelujoče čakal pasulj s klobaso. Na prihodnji, sedmi košarkarski turnir Pod šolskimi koši pa so, kot je povedal župan občine Šmartno ob Paki g. Alojz Podgoršek, ki je tokrat turnir spremljal ob strani, že letos vabljene vse vaške skupnosti, da tako tudi v športnem duhu obeležijo občinski praznik.

M. A. J.