POD ŠOLSKIMI KOŠI 2013

Tradicionalni košarkarski turnir – že devetič

Tudi letos se je v Šmartnem ob Paki odvijal tradicionalni košarkarski turnir Pod šolskimi koši, ki že deveto leto zapored  poteka v sklopu praznovanj ob občinskem prazniku. Tako so se tudi tokrat v šolski telovadnici v soboto, 16. novembra, zbrali vsi, ki so želeli dan preživeti v prijetnem športnem duhu pod košarkarskimi obroči. Ravnatelj tamkajšnje osnovne šole Bojan Juras, pobudnik in organizator turnirja Pod šolskimi koši, je povedal, da je vesel, da tradicionalni turnir živi in da se z dobro voljo da marsikaj pripraviti.

Sobotnega turnirja, že 9. po vrsti, se je udeležilo šest ekip vaških skupnosti šmarške občine; kar je že nekaj let stalnica, čeprav se ravnatelj trudi, da bi se turnirja udeležile vse vaške skupnosti, kot je bilo to v prvih letih in kot pričakuje, da bo tudi prihodnje leto, ko bo to prisrčno športno srečanje praznovalo okroglo 10. obletnico. Letos so se v soboto pod šolskimi koši srečale ekipe vaških skupnosti Mali Vrh, Šmartno ob Paki, Gavce, Slatina, Podgora in Skorno. Največ košarkarskega znanja ter vztrajnosti so pokazali člani ekipe Šmartno, ki so v odlični tekmi finala premagali prav tako odlične Slatinčane,  in na koncu v zrak vzdignili največji pokal. Drugo mesto so tako zasedli košarkarji Slatin, tretje pa ekipa Podgore, ki je v tekmi za 3. mesto premagala ekipo Malega Vrha. Spominsko plaketo za 5. mesto so prejeli člani ekipe Skorno, 6. mesto na tokratnem turnirju pa so osvojili Gavčani.

Vsi udeleženci turnirja so prejeli spominske plakete, dan pa se je v prijateljskem vzdušju zaključil v šolski kuhinji, kjer je vse sodelujoče čakala pogostitev. Na prihodnji, okrogli deseti turnir Pod šolskimi koši pa so, kot je povedal župan občine Šmartno ob Paki g. Janko Kopušar, ki je letos podelil pokale, že letos vabljene vse vaške skupnosti, da tako tudi v športnem duhu obeležijo prihodnji občinski praznik.