DESETI TURNIR POD ŠMARŠKIMI KOŠI

Zanimivo tradicionalno športno srečanje z žal le polovično udeležbo

V soboto, 22. novembra, je v šolski telovadnici v Šmartnem ob Paki potekal že 10. košarkarski turnir Pod šolskimi koši. Tokratnega turnirja, ki se ponaša že z desetletno tradicijo in se zanj v sklopu praznovanj občinskega praznika trudi Osnovna šola bratov Letonja, se je udeležilo vsega skupaj le 5 ekip, kar je, po besedah ravnatelja šole in velikega ljubitelja košarke v zadnjih letih kar stalnica, čeprav se vsako leto trudi zopet navdušiti vse vaške skupnosti, da bi s svojo ekipo vendarle sodelovale na turnirskem popoldnevu pod šolskimi koši – kot je bilo to v prvih letih, saj se je še pred petimi leti  turnirja udeležilo  kar 12 ekip.

Letošnji turnir je potekal vse popoldne, ko so se na šolskem parketu zvrstile ekipe vaških skupnosti Mali Vrh, Slatina, Šmartno, Podgora in Skorno, ki so pokazale, da se tudi v nogometnem kraju, kot Šmartno nedvomno je, zna igrati tudi košarka.

Priprave pa so se letos najbolj obrestovale ekipi  Šmartnega ob Paki, saj so Šmarčani na koncu po razburljivem finalnem obračunu iz rok  svetnika občine Šmartno ob Paki Rajka Pirnata in ravnatelja šole prejeli največji pokal kot spominsko obeležje na prijetno druženje pod šolskimi koši. Tako so Šmarčani ponovili lanski uspeh, saj so bili najboljši tudi na 9. turnirju.  Drugo mesto je osvojila ekipa Skorna, tretje pa ekipa Podgore, ki je v tekmi za 3. mesto premagala ekipo Slatin.

Tako je sobotno popoldne v šmarški telovadnici  minilo v znamenju košarke, prijetnega druženja, tekmovalnega duha,  prijateljskega kramljanja, pogostitve v šolski kuhinji in obljube, da se vsi  pod šolskimi koši srečajo tudi naslednje leto.