Že 11. pod šolskimi koši

Na novembrsko soboto v prazničnem mesecu občine Šmarto ob Paki, ki jo je na veliko veselje otrok zaznamoval prvi letošnji sneg, so se pod koši v naši telovadnici tradicionalno zbrale ekipe vaških skupnosti, da se pomerijo v košarki.

Turnir, ki ga je pred 11. leti z veliko entuziazma zasnoval naš ravnatelj, je vsakoletna prireditev okrog občinskega praznika in ima za Šmarčane posebno težo, saj je v kraju s tako bogato nogometno tradicijo dokaz, da se občani ukvarjajo tudi z drugimi športi, kar pa omogoča tudi dobra infrastruktura. Šmartno ima veliko urejenih površin, namenjenih športu, dobršen del le-teh je pri sami osnovni šoli. V zimskem času je za krajane pomembna šolska telovadnica, ki je tudi v popoldanskem in predvsem večernem času polno zasedena. In da se Šmarčani ukvarjajo tudi s košarko, je dokaz tradicionalni turnir Pod šolskimi koši, ki je letos v organizaciji osnovne šole potekal 21. novembra in se ga je udeležilo 6 ekip. V prijateljskem, a športno borbenem duhu so se v tekmah pomerile ekipe Malega Vrha, Podgore, Skorna, Slatin, Šmartnega ob Paki in šolska ekipa. Čeprav bi si ravnatelj želel, da bi se prijavile vse vaške skupnosti, je kljub vsemu zadovoljen, saj je dan minil v znamenju košarke in dobre volje. Največji pokal so ob koncu košarkarskega dneva v Šmartnem iz rok tamkajšnjega župana Janka Kopušarja prejeli predstavniki ekipe Šmartno, ki so tako že tretjič zapored dokazali, da so najboljši pod šmarškimi koši. Drugo mesto so si v odličnem finalnem obračunu priborili Podgorčani, tretje mesto pa so po zmagi nad ekipo Skornega zasedli člani ekipe osnovne šole. V zanimivem obračunu v metu iz razdalje je z najbolj mirno roko in ostrim očesom zmagal Rok Trap, nekdanji učenec naše šole in član kadetske ekipe KK Elektra. Ker pa glavni namen ni v tekmovanje, temveč v druženju, se je dan šmarške košarke zaključil ob prijateljskem klepetu in druženju v šolski jedilnici.

Mojca A. Juras