POD ŠOLSKIMI KOŠI 2009

Tradicionalni košarkarski turnir tokrat že petič

V soboto, 21. novembra, je v šolski telovadnici v Šmartnem ob Paki potekal že 5. košarkarski turnir Pod šolskimi koši. Tokratnega turnirja, ki sta ga v sklopu praznovanj občinskega praznika pripravili Osnovna šola bratov Letonja in Občina Šmartno ob Paki, se je udeležilo 9 ekip, kar je lepa udeležba – lani se je turnirja udeležilo 7 vaških skupnosti, predlani pa kar 12 ekip - je po turnirju povedal ravnatelj osnovne šole Bojan Juras, ki je idejni vodja tekmovanja in tudi sicer velik ljubitelj košarke. Turnir je potekal vse popoldne, ko se je na šolskem parketu zvrstilo vseh 9 ekip, ki so pokazale, da se tudi v nogometnem kraju, kot Šmartno nedvomno je, zna igrati tudi košarka. Pod šolskimi koši so se tako pomerile ekipe 8 vaških skupnosti, in sicer Skorno, Gorenje, Gavce, Slatina, Šmartno ob  Paki, Mali Vrh, Podgora ter Rečica ob Paki, poleg tega pa je sodelovala tudi kombinirana ekipa šmarške šole.  Slednja se tokrat in za razliko od prejšnjih let na turnir ni  posebej pripravljala, bodo pa v prihodnje zagotovo zopet vanjo vključili tudi učence, saj njihovo sodelovanje vselej prinese veliko žara in volje.  Priprave pa so se letos najbolj obrestovale ekipi  Šmartnega ob Paki, saj so Šmarčani na koncu po razburljivem finalnem obračunu iz rok  svetnika občine Šmartno ob Paki Roberta Crnjaca in ravnatelja šole prejeli največji pokal kot spominsko obeležje na prijetno druženje pod šolskimi koši. Drugo mesto je osvojila ekipa Gavc, tretje pa šolska ekipa, ki je v tekmi za 3. mesto premagala ekipo Skornega.

Tako je sobotno popoldne v šmarški telovadnici  minilo v znamenju košarke, prijetnega druženja, tekmovalnega duha,  prijateljskega kramljanja, pogostitve v šolski kuhinji in obljube, da se vsi  pod šolskimi koši srečajo tudi naslednje leto.

M. A. J.