OBČINSKA KOŠARKARSKA LIGA V ŠMARTNEM OB PAKI

Na zadnjem od tradicionalnih košarkarskih turnirjev Pod šolskimi koši v telovadnici OŠ bratov Letonja v Šmartnem ob Paki, ki je potekal ob zadnjem  občinskem prazniku, kjer se, kot je v navadi,  pomerijo ekipe vaških skupnosti občine Šmartno ob Paki in osnovne šole, je padla ideja, da bi v sicer nogometnem kraju organizirali tudi košarkarsko ligo. Ravnatelj šole Bojan Juras je prevzel organizacijo, občina oz. župan Alojz Podgoršek pa je  - kot vedno, kadar gre za dobre in za ljudi privlačne ideje, pokazal posluh za podporo. Tako je minula dva meseca v šolski telovadnici vsako sredo potekala liga pod koši, v kateri je tekmovalo kar osem od sicer desetih vaških skupnosti. Moči, košarkarsko znanje, predvsem pa dobro voljo so tako delile ekipe Šmartnega ob Paki, Podgore, Rečice ob Paki, Velikega Vrha, Paške vasi, Gavc, Gorenja in Skornega. Kljub ideji, da gre predvsem za druženje, pa se je iz kroga v krog razvijal pravi tekmovalni duh in vse do zadnjega kroga tekmovanj ni bilo jasno, kdo po prejel zaslužene pokale. Najbolj napeto je bilo zagotovo na zadnji tekmi lige, kjer je ekipa Podgore v podaljšku ugnala Gavce in si tako priigrala 2. mesto. 3. so dosegli igralci Rečice, ki so premagali četrtouvrščeno ekipo Skornega, največji pokal pa so iz rok podžupana občine Šmartno ob Paki prejeli igralci Paške vasi, ki so se ravno za zadnji krog tekmovanja oblekli v nove drese. Zadnjo sredo, ko se je občinska liga 2008 zaključila s podelitvijo priznanj in pokalov, je bilo iz ust udeležencev slišati, da se pod koši zagotovo pomerijo naslednjo zimo.

M. A. J.